Vinylové podlahy Arbiton - 10 důvodů, proč byste je měli zvolit.

Vinylové podlahy Arbiton byly navrženy a vyrobeny tak, aby odolaly každodennímu provozu v domácích i komerčních podmínkách. Jsou vyrobeny z tvrdého minerálního jádra a díky speciální ochranné vrstvě jsou odolné vůči poškrábání.  Díky tomu jsou přímo ideální do míst s vysokou intenzitou provozu ve Vaší domácnosti, jako je třeba kuchyně nebo koupelna, ale hodí se také do kanceláře nebo restaurace.

Vinylové podlahy Arbiton jsou vysoce kvalitní a stálý výrobek, a proto není nic divného na tom, že si získaly popularitu u mnoha majitelů domů či firem. Mezi důvody, pro které je dobré uvažovat o pořízení vinylových podlah Arbiton, patří: voděodolnost, efektivní využití energie podlahového topení, všestranné použití v různých místnostech a nakonec samozřejmě dlouhá životnost.

Pouze vinylové podlahy v sobě snoubí vlastnosti, které přináší přírodní dřevo a keramická dlažba.

 

Krásná jako dřevo - podlaha, která vypadá jako z přírodních dřevěných desek

Podlaha Arbiton je vyrobena tak, aby vypadala jako přírodní dřevěné desky a samozřejmě přírodní dřevo naprosto přesně a věrohodně imituje.  To vdechuje podlahám klasický a elegantní vzhled, který může doplnit či podtrhnout jakýkoliv design.  Jelikož jsou vyrobeny z tvrdého minerálního jádra, jsou mnohem trvanlivější než desky ze skutečného dřeva.

Podlahy se inspirují přírodou a byly navrženy na základě nejnovějších trendů v A.Design Studio. Každý vzor je výsledkem dlouhodobé práce našich designérů, kteří se soustředili na dokonalé imitování přírody.

Proto si můžete vinylovou podlahu Arbiton velice snadno splést s dřevěnou podlahou.  Vypadají stejně, jsou stejně teplé a příjemné na dotyk, ale jejich struktura je zcela unikátní a neopakovatelná. Vinylové podlahy z kolekce AMARON a WOODRIC jsou dostupné ve verzi desek, které jsou na trhu nejvíce dostupné - jsou široké až 229 mm, což jsou designové prvky, které poskytuje pouze přírodní dřevo.  K dostání je rovněž kolekce Amaron SUPERIORE - jedna z nejdelších vinylových desek v Evropě.  Délka desky dosahuje až 180 cm, díky čemuž vypadají velice efektně a přirozeně.

Hluboká synchronní struktura - REAL WOOD STRUCTURE, která se vyskytuje ve vybraných kolekcích, je absolutní novinkou ideálně odrážející každý detail s doposud nevídanou přesností a rozlišením.  Přináší dojem hyper přirozenosti, který ještě více posilují matné, elegantní finální úpravy.

Dalším prvkem, který přibližuje vinylové podlahy z kolekce WOODRIC přírodnímu dřevu, je spára - DESIGN BEVEL.  Široká čtyřhranná fáze, která podtrhuje velikost desky a vdechuje položené podlaze jedinečný rytmus.

Praktická jako dlažba - vinylové podlahy jako alternativa pro dlaždice

Vinylové podlahy jsou nejlepší alternativou pro podlahovou keramickou dlažbu.  Podobně jako u dlaždic, jedná se o plně voděodolný materiál, díky čemuž se diametrálně liší od klasické plovoucí podlahy.  Ve spojení s dlouhou životností z nich tato vlastnost činí přímo ideální volbu do ložnice či obývacího pokoje, ale také do koupelny nebo kuchyně.  Vzhledem k tomu, že jsou k dostání v široké škále barev a stylů, může si každý vybrat vinylovou podlahu, která se bude hodit do každého interiéru, každé místnosti. Vysoká otěruvzdornost umožňuje pokládku vinylové podlahy dokonce i v prostorách, které jsou vystaveny vysoce intenzivnímu provozu, jako jsou např. předsíně nebo chodby.  Montáž vinylové podlahy v systému plovoucí podlahy je ideálním řešením pro byty, je totiž levnější a rychlejší než lepení.  Vinylové dlaždice se snadno pokládají a je možné je lehce řezat na míru, což z nich dělá univerzální volbu pro každou místnost.  Lepené vinylové podlahy jsou naprosto bezkonkurenční v komerčních prostorách, jako jsou třeba obchody nebo restaurace.

Vinylové podlahy se také snadno udržují v čistotě.

Modely, které jsou pokládány formou plovoucí podlahy i lepené podlahy jsou antistatické, nepřitahují prachu ani nečistoty a jejich povrch se velice snadno čistí mopem.

Vinylová podlaha se velmi dobře osvědčí i v koupelně.  Plně odolné vůči vlhkosti, díky čemuž jsou dokonalým řešením pro suché zóny v koupelně.  Chcete-li ovšem položit vinylovou podlahu také v mokré zóně koupelny, třeba ve sprchovém koutu, můžete.  V takovém případě je nutné použít lepidlo, které samozřejmě nanášíme na odpovídající hydroizolaci.

Chcete-li se dozvědět více, zveme Vás do sekce Expert radí:

One space, one floor - podlaha bez omezení

Dnešní byty i domy jsou navrhovány s otevřenou kuchyní, která je s denním obytným prostorem spojena do jedné velké místnosti.  Tímto způsobem získáváme výrazně větší a otevřený prostor. Získáváme tedy předsíň, která plynule přechází do obývacího pokoje a otevřené kuchyně s jídelnou. Pro dosažení efektu otevřeného prostoru je velice zajímavou alternativou použití právě této podlahové krytiny. Stojíme před volbou, jaká podlahová krytina splní všechny naše požadavky?

Která podlaha bude ideálně hladká, bez profilů mezi místnostmi?

Jak již bylo uvedeno, vinylové podlahy Arbiton jsou podlahovou krytinou, které se dokonale osvědčí v jakékoliv místnosti.  A kromě toho se díky velice vysoké rozměrové stabilitě minerálního jádra hodí do prostor, jejichž plocha dosahuje až 200 m2, v nichž nemusíte provádět dilataci mezi jednotlivými místnostmi.  Máme zde tedy možnost dosáhnout efektu jednotného povrchu v celém domě. Speciálně navržená směs minerálů a polymerů, která je jádrem vinylových podlah, garantuje jejich rozměrovou stabilitu. To znamená, že nemění své rozměry vlivem působení teploty.  Například vlivem slunečního záření nebo tepla vyzařovaného podlahovým topením.  Tato vlastnost je klíčová pro trvanlivost celé podlahy, protože vinyl starší generace měl občas tendenci se např. smršťovat, což v důsledku způsobovalo pnutí v zámcích mezi jednotlivými deskami a vedlo k poškození podlahy.  S vinylovou podlahou Arbiton se Vám nic takového nestane.  Jsou zárukou dokonalého vzhledu po mnoho let.  Jak správně udělat dilataci se dočtete v článku na našich stránkách.

Výše uvedený seznam výhod ovšem není konečný. Díky použití profilů PRO-S Arbiton můžete pokládat vinyl i na schody.  Schody z vinylové podlahoviny jsou efektním řešením, které je také mnohem levnější alternativou pro tradiční schodišťové stupně.

Vinylové podlahy a podlahové topení jsou receptem na nižší účet za spotřebu energie!

V souvislosti s rostoucími cenami energií roste také zájem o podlahové topení, které je, jakožto nízkoteplotní tepelný zdroj, mnohem efektivnější než klasická řešení.  Na efektivitu podlahového topení má obrovský vliv materiál podlahy. Čím lépe vodí teplo, tím méně energie potřebujeme pro vytápění dané místnosti.  A to samozřejmě přispívá ke snižování nákladů, protože efektivnější systém znamená nižší účet.

V případě použití podlahového topení se samozřejmě dokonale osvědčí keramická dlažba, ale vinylová podlaha se vyznačuje vlastnostmi, které jsou v oblasti tepelné propustnosti naprosto srovnatelné.  Klasické laminátové podlahové krytiny jsou mnohem méně efektivním řešením a dřevěná podlaha je již přímo propastná.  Dřevo je totiž izolant a průchod tepla velice účinně blokuje.

Vyšší cena vinylových podlah ve srovnání s laminátovou podlahou se Vám vrátí v podobě úspory za elektrickou energii nebo plyn již během prvních několika let používání.  Více na téma vinylových podlah pro podlahové topení naleznete na našem blogu.

Krásné po mnoho let - stálost a odolnost podlah Arbiton proti poškrábání

Vinylové podlahy Arbiton Vám budou dobře sloužit po mnoho let i při intenzivním provozu.

Jedná se o výrobky, které jsou vytvořeny z několika vrstev stálého materiálu a jsou navrženy pro dlouhodobé používání. Nejvyšší třídy odolnosti pro domácí i komerční použití a dlouholetá záruka nejlépe potvrzují spolehlivost výrobce co se týče kvality těchto podlah.

Každá výrobní série je kontrolována v rámci několika desítek testů v jedné z nejlépe vybavených laboratoří v Evropě.  Vysokou odolnost tedy musí prokázat každá deska vinylové podlahy, která je uvedena do prodeje.

Vinylové podlahy Arbiton mají také o 30% vyšší odolnost proti poškrábání díky inovativní vrstvě laku ANTISCRATCH TITANIUM NANO LAYER, která chrání povrch.

Další věcí je to, že nejčastější poškození podlahy z laminátových panelů vyplývá z nedostatečné odolnosti proti působení vlhkosti, kdežto vinylové podlahy jsou 100% voděodolné do takové míry, že se dobře osvědčí dokonce i v koupelně.

Za značkou Arbiton stojí velká, polská firma - DECORA S.A., která na trhu působí již téměř 30 let a její akcie jsou obchodovány na varšavské burze cenných papírů.  To je zárukou stability a odpovědnosti.

Podlaha bez formaldehydu, ideální pro alergiky

Častou námitkou, kterou slýcháme jako argument proti použití vinylových podlah, je ten, že se jedná o umělý materiál.  A v souvislosti s tím vzbuzuje u některých neklid, na rozdíl od přírodních materiálů.

Jenže právě díky tomu získáte podlahu, která bude naprosto bezpečná pro alergiky nebo malé děti.  Přísně testované podlahy Arbiton mají veškeré certifikáty nezbytné pro schválení jejich použití na území Evropské unie, včetně značky CE. Podlahy Arbiton mají rovněž certifikaci A+, tedy nejvyšší stupeň emisní bezpečnosti. To znamená, že se z nich neuvolňují žádné těkavé látky, jako jsou formaldehydy. Více informací na toto téma naleznete v článku "Podlahy pro děti s alergií".

Ekologická vinylová podlaha

Vinylové podlahy Arbiton s minerálním jádrem neobsahují vůbec žádné škodlivé ftaláty ani nebezpečné plastifikátory.  Naše výrobky jsou vyráběny z bezpečných surovin s doloženým původem a složením (REACH). V rámci výrobního procesu minimalizujeme emise plynů.  Při navrhování vinylových podlah HD Mineral Core jsme pamatovali na to, že musí sloužit po mnoho let a proto se uhlíková stopa spojená s jejich výrobou, dopravou a montáží rozpočítává do celé doby jejich životnosti a používání.  Všechny naše výrobky je možné recyklovat a opětovně zpracovat.

A nakonec díky optimálním tepelným vlastnostem a velmi dobré kompatibilnosti s podlahovým topením generují reálné úspory v domácích rozpočtech a pomáhají tak snižovat vliv na životní prostředí - snížení emisí CO2 dokonce o 60% - tedy téměř 500 kg CO2 méně z jedné domácnosti v Evropě za každý rok.

Při výběru vinylové podlahy s minerálním jádrem budete jednat v souladu s přírodou.

Obrovský výběr odstínů a formátů

Arbiton nabízí jednu z nejširších kolekcí vinylových podlah na trhu. Obrovský výběr vzorů a odstínů Vám umožní zvolit si ten správný typ podlahy pro každý interiér. V nabídce naleznete jak světle šedé skandinávské vzory, tak i přírodní, teplé odstíny dubu.  Dohromady to dělá více než 50 unikátních odstínů podlah.

Arbiton nabízí rovněž širokou škálu formátů. V kolekci Arbiton najdete podlahy Superiore s více než 180 cm délky a 229 mm šířky. Stejnou šířku, ale 151 cm délky nabízí kolekce Amaron Wood.  Amaron Herringbone je zase malý formát, který můžete pokládat do vzoru klasické anglické jedle, dvojité a dokonce trojité jedle nebo třeba střídavě do vzoru „žebříku“ či čtverců.

Ideální řešení pro rekonstrukci

V závislosti na typu kolekce mají vinylové podlahy Arbiton tloušťku 4 až 5 mm. Díky malé tloušťce se z nich stává ideální materiál pro rekonstrukci domácnosti. Interiér můžete renovovat bez nutnosti odsekávání staré dlažby, tudíž vše proběhne mnohem rychleji a bez zbytečného nepořádku.  Při použití správných podložek můžete zakrýt staré dlaždice bez nutnosti vyplňování spár. To je dokonalé řešení pro rekonstrukci bytu, pokoje, chodby nebo třeba koupelny.  Vinylové podlahy určené do koupelny jsou momentálně velice populární řešení.

Vinylové podlahy s minerálním jádrem se také velice snadno pokládají díky pevným a osvědčeným spojům vyrobeným na základě licence švédské firmy Vallinge. Minerální jádro na vinylových podlahách umožňuje použití super pevných zámků, kterými se spojují jednotlivé panely.  Právě díky tomu je vinylová podlaha Arbiton velice pevná a stálá. I přes malou tloušťku panelů jsou zámky u našich podlah až dvakrát pevnější než zámky u tradičních vinylových podlah.

Navrženo a vyrobeno v Evropě

Podlahy Arbiton jsou evropským výrobkem. Od začátku až do konce jsou navrženy a vyrobeny v Evropě, díky čemuž můžeme garantovat kvalitu každého podlahového panelu. Jsou testovány z hlediska otěruvzdornosti, pevnosti v tlaku, odolnosti vůči nárazu a voděodolnosti.  Všechny tyto kontrolní testy jsou prováděny v Evropě a v souladu s evropskými normami.

Vinylové podlahy Arbiton jsou zárukou kvality a bezpečnosti.  Na výroby značky Arbiton je výrobcem poskytována 20-letá záruka od data montáže nebo odběru zákazníkem.

Podlaha je příjemná na dotek

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete průběžně dostávat informace o firmě Arbiton? Vědět jako první o všech novinkách? Přihlaste se k odběru newsletteru

© 2024 ARBITON

Products added for comparison: 1 POROVNAT Clear