Jak nejlépe vybrat podlahu do kuchyně 

Vinylové desky jsou naprosto univerzální. Osvědčí se prakticky v každé místnosti. 

In this article...

  Vinylové podlahy jsou naprosto univerzální. Osvědčí se prakticky v každé místnosti. Jedná se o ideální řešení pro osoby, které hledají podlahu odolnou a stálou jako kámen, ale současně teplou a krásnou jako přírodní dřevo.  Podlahové desky v kuchyni vytvoří souvislou plochu s obývacím pokojem i jídelnou.   V případě podlahových desek s minerálním jádrem můžete položit dokonce až 200 m2 bez nutnosti zajištění dilatace.  Jak vybrat podlahové panely do kuchyně tak, abychom si mohli užívat krásné a podlahy s dlouhou životností?

  Jednou z největších výhod LVT desek je to, že jsou zcela voděodolné, tudíž se nemusíte obávat rozlitých nápojů, poruchy myčky nádobí či pračky. Dobré vinylové podlahové desky můžete bez problémů položit dokonce i v koupelně. SPC desky nejnovější generace (např. desky HD Mineral Core) jsou mnohem více odolnější proti nárazu těžkých předmětů, jako jsou např. hrnce apod. 

  Nehrozí riziko prasknutí podlahy, jako je tomu v případě keramické dlažby. Žertem můžeme říci, že je to ideální volba pro ty, kdo rádi házejí talíře. Laminátové podlahové desky již nebudou tak optimální volbou s ohledem na skutečnost, že se laminátová podlaha nevyznačuje zvýšenou odolností. 

  Odolné desky - kuchyňské podlahové desky

  Při výběru podlahových desek do kuchyně je nutné se zaměřit na základní vlastnosti. Zaprvé to musí být voděodolné desky. Desky určené do kuchyně se musí vyznačovat rovněž vysokou odolností proti mechanickému poškození. 

  Svrchní vrstva desek musí být potažena dodatečnou strukturou, která je odolná proti poškrábání (např. Titanium Nano Layer). Nejlépe se v kuchyni osvědčí desky vyrobené z několika vrstev vinylu s vnitřním jádrem - tvrdou strukturou, díky níž bude mít deska zajištěny stabilní rozměry. 

  Na druhou stanu se tento materiál osvědčí také v místnostech s intenzivním provozem, jako jsou kanceláře nebo třeba prodejní plochy.  Vinyl je velice dobrá volba do kuchyně, obývacího pokoje nebo třeba ložnice. Nezalekne se ani dětského pokoje.  Odolný vůči nárazům, naprosto voděodolný, prostě ideální alternativa ke studené dlažbě. Současně se dokonale hodí k podlahovému vytápění, což z nich činí téměř ideální výrobek. 

  Podlahové desky v kuchyni musí být snadno udržovatelné. Veškeré nečistoty nebo stříkance, s nimiž se setkáváme v kuchyni, musí být snadno odstranitelné. Proto bude nejlepší volbou právě vinyl. Jedná se o výrobek, který najde uplatnění nejen v kuchyni, ale také v obývacím pokoji. Souvislá podlaha v kuchyňské i obývací částí domácnosti bude zajištěna právě díky vinylovým deskám. 

  Vinylové desky jsou materiálem odolným vůči vlhkosti 

  Jedná se o ideální řešení pro osoby, které hledají podlahu odolnou a stálou jako kámen, ale současně teplou a krásnou jako přírodní dřevo. 

  Vinyl se dokonale osvědčí v obývacím pokoji spojeném s kuchyní a jídelnou. V případě vinylových desek s minerálním jádrem můžete položit dokonce až 200 m2 bez nutnosti zajištění dilatace. Díky tomu získáte krásnou, souvislou plochu, která bude neuvěřitelně přesně připomínat přírodní desky. Jednou z největších výhod LVT desek je to, že jsou zcela voděodolné, tudíž se nemusíte obávat havárie vodovodu ani poruchy myčky nádobí. Vinylové desky můžete bez problémů položit dokonce i v koupelně. Nejlepší výrobci vinylových desek garantují, že si výrobek zachová své vlastnosti dokonce i po 20 let.

  Třídy použitelnosti podlahových desek - jaká bude intenzita provozu?

  Třída použitelnosti podlahových desek do kuchyně nebo dalších místností je parametr, který komplexně popisuje odolnost vinylových podlah. Je vyjadřována pomocí dvou číslic. Jedním z elementů určujících třídu použitelnosti je test otěruvzdornosti laminátových desek - třídy otěruvzdornosti). Třída použitelnosti nám umožňuje získat širší a pravdivější pohled na to, s jakými deskami pracujeme. V zásadě nám tento parametr říká, ve které místnosti a s jak intenzivním provozem můžeme dané vinylové desky položit. Kromě testu otěruvzdornosti podle normy EN 16511 určuje třída použitelnosti rovněž odolnost proti nárazům nebo poškrábání.

  V rámci rozsáhlých a komplikovaných testů se zkoumá rovněž výdrž zámků, tepelná rozměrová stabilita výrobku nebo se provádí třeba tzv. „test židlí“. Poslední z testů je určen výhradně pro desky s nejvyšší třídou použitelnosti, tedy pro desky určené do veřejných prostor (32/33). Desky s tímto označením jsou vhodné do veřejných prostor. Rozlišujeme šest základních tříd: 21, 22, 23, 31, 32, 33. 

  První číslice určuje druh místnosti (2 bytové prostory, 3 veřejné budovy). Kdežto druhá číslice určuje intenzitu provozu. 1 označuje nízkou, 2 střední a 3 vysokou intenzitu. Tudíž vinylové desky třídy 23 jsou nejvhodnějším výrobkem pro domácí použití. Kuchyňské desky se musí vyznačovat vysokou třídou použitelnosti, protože se jedná o místnosti s velice intenzivním provozem. Bezpochyby se do kuchyně hodí dřevěné desky. Někteří si do kuchyně vybírají vinylové desky imitující dlažbu v odstínech šedi. Moderní desky se vyznačují tím, že jejich horní vrstva je potažena vrstvou se zvýšenou odolností proti poškrábání (TNL).

  Vinylové desky jsou perfektní volba

  Odolné proti vlhkosti - výraz klíč, který se objevuje v materiálech týkajících se vinylových podlah. Jedná se o vlastnost, která odlišuje LVT desky od těch laminátových. To je také největší výhoda, díky níž populární vinyl převyšuje přírodní dřevo. Ale je skutečně odolnost proti vlhkosti tak důležitá? Pokud chcete, aby byly podlahové desky v kuchyni krásné po dlouhou dobu, musíte si vybrat takové, které jsou zcela voděodolné. A jak mám zjistit, zda jsou podlahové desky vodotěsné? Označení, které informuje spotřebitele o této skutečnosti, naleznete na obalu. Takové desky můžete položit v celém bytě, tedy i v jiných místnostech. Desky do kuchyně se ve skutečností hodí i do všech ostatních místností. 

  Nejvyšším ukazatelem voděodolnosti je symbol aqua a symbol aqua resistant, které jsou uvedeny na obalech podlahových desek. Označení často záleží na samotném výrobci. Vysokou odolnost vůči vodě mohou vykazovat speciálně zesílené laminátové podlahové desky, ale při použití v kuchyni nikdy nebudou tak bezpečné, jako je tomu v případě desek vinylových. Laminátové desky jsou vyrobeny ze zbytků při zpracování dřeva, tudíž se nikdy nebudou nijak zvlášť „kamarádit“ s vodou. 

  Mohu desky určené do kuchyně položit i v ložnici? 

  Výhodou podlahových desek do kuchyně - tedy vinylu - je to, že je můžete použít všude tam, kde hrozí riziko kontaktu s vodou.  Ale skutečně potřebujeme voděodolnou podlahu v ložnici? Spíš ne. Ložnice patří mezi místnosti s nízkou intenzitou provozu. Obvykle se v ní nenacházejí vodovodní kohoutky, ani žádná zařízení, jejichž porucha by mohla způsobit zatopení. Ale znamená to, že v ložnici nemůžeme vinylové desky použít?

  Můžeme, jen nikoliv z důvodu jejich voděodolnosti. LVT desky mají celou řadou jiných vlastností, které z nich činí materiál přímo ideální do ložnice. Jsou tiché, příjemné na dotyk a teplé. Mají velice dobrou tepelnou vodivost, takže garantují vysokou účinnost podlahového topení. Vypadají jako přírodní dřevo, ale jsou odolné jako dlažba. Kromě toho bychom měli při výběru podlahy do domácnosti posuzovat danou volbu z hlediska všech místností. Problémem není jen vlhkost, ale také třeba to, zda je v kuchyni nainstalováno populární podlahové topení. 

  Podlahové topení a podlahové desky do kuchyně

  Kuchyňské podlahové desky vyrobené z vinylu jsou velice pevné, voděodolné a příjemné na dotyk. Současně je nejnovější generace vinylových podlahových krytin (SPC s pevným minerálním jádrem) rozměrově stabilní a vlivem působení teploty nedochází ke změně jejích vlastností.  Jsou tedy vhodné na podlahové topení? Pamatujte na to, že za efektivitu podlahového topení zodpovídá celý podlahový systém - podlahová krytina plus podklad. Podlahové desky systému click se pokládají plovoucí metodou na k tomuto určené podložky. 

  Pro podlahové topení se nejlépe hodí podložky typu PUM (polyuretanovo-minerální) tzv. „Multiprotekty“.  Tyto podložky se ideálně osvědčí v situaci, kdy chcete pokládat vinylovou nebo laminátovou podlahu, která je s ohledem na svou tloušťku mnohem hůře tepelně vodivá než vinyl. Pokud chceme, aby byly laminátové podlahové desky účinné při podlahovém vytápění, musíme použít podložku typu PUM. Zajistí to, že celý podlahový systém bude i nadále efektivní. Ovšem laminátové podlahové desky nebudou v kuchyni příliš dobrým společníkem. Do kuchyně bychom měli vybírat raději vinyl, který skvěle vodí teplo, jeho odolnost není průměrná, ale silně nadprůměrná a skýtá možnost vytvoření souvislého interiéru v celé domácnosti. 

  Podlahové desky do kuchyně - ani dřevěné, ani laminátové desky

  Nejnovějším trendem v současných interiérech je jednotná podlaha v celém domě. Pokud chcete mít podlahu bez prahů a spár v celém domě, pak máte pouze jednu jedinou volbu. Voděodolnost vinylových desek, která je nezbytnou vlastností v kuchyni, zádveří nebo třeba koupelně, bude dodatečnou výhodou v ložnici nebo třeba v dětském pokoji. 

  Zejména v případě posledního ze zmíněných pokojů může být voděodolná podlaha zcela klíčová.  I kdyby se nám třeba mohlo zdát, že v dané místnosti není voděodolná podlaha zapotřebí, je dobré tuto možnost zvážit. Existuje celá řada nepředvídatelných situací, které Vás nebudou díky vinylovým deskám stresovat.

  Podlahové desky do kuchyně je nutné vybírat na základě zevrubné analýzy

  Jedná se o velice širokou škálu produktů, které se od sebe liší způsobem montáže a materiálem, z něhož jsou vyrobeny. Mají tedy i rozdílné vlastnosti. Kupujte vodotěsné podlahové desky od ověřených výrobců. V tomto případě se laminátové podlahové desky spíše neosvědčí. Pouze originální LVT desky Vám garantují uživatelský komfort a kvalitu po mnoho let. 

  Podlahové desky do kuchyně by měly být odolné proti poškrábání.

  Alternativou ke keramické dlažbě nebo dřevu jsou vinylové podlahové desky. Díky technologii minerálního jádra získáváme dokonalý materiál, který se nemusíme bát použít v kuchyni. V místech vystavených intenzivnímu provozu musíme hledat produkty, které jsou otěruvzdorné. Kuchyně je srdcem domu. Používáme ji velice často. 

  Stejně často pak pobýváme v obývacím pokoji. Pokud chcete propojit tyto místnosti jednotnou plochou, pak si zvolte podlahové desky odolné proti poškození - pevné a stálé. 

  Při výběru podlahoviny si ověřujte, jakým způsobem výrobce zabezpečil svrchní vrstvu desek. Ideálním výrobkem do obývacího pokoje jsou desky s minerálním jádrem a s vrstvou Titanium Nano-Layer. Jedná se o neviditelnou ochrannou vrstvu laku, která zvyšuje odolnost proti poškrábání až o 30%.  

  Použitá technologie zajistí, že získáte jedny z nejstabilnějších a proti poškrábání nejodolnějších vinylových desek na trhu. Neohrozí je písek, zemina, dokonce ani bláto, protože jsou současně zcela voděodolné. To zase zajistí, že můžete tyto podlahy bez problémů položit i do kuchyně, jídelny nebo třeba v koupelně. 

  Díky této technologii můžete vytvořit jednotnou podlahu na ploše až 200 metrů čtverečních bez nutnosti provádění dodatečné dilatace. Minerální jádro ve spojení s vrstvou Titanium Nano garantují zachování krásné podlahy po mnoho let.  

  Podlahové desky do kuchyně, a nejen tam

  Podlaha je jednou z pevných součástí vybavení domácnosti. A proto je nutné při jejím výběru počítat s tím, že jí budete využívat po řadu let. V případě investičních bytů investoři nejčastěji počítají s výměnou podlahy jednou za deset let. Díky takto dlouhé době vylučujeme proluky v nájmu spojené s rekonstrukcí a můžete tak zachovat kontinuálnost trvání pronájmu nemovitosti. 

  Podlah, které by splňovaly takto náročná kritéria, není mnoho. Můžete si zvolit dlažbu, ale ta je studená a tvrdá.  Dřevo se v místnostech neosvědčí hned z několika důvodů. Zaprvé je příliš drahé. Za druhé je možné jej snadno poškodit. Za třetí - dřevěná podlaha vyžaduje pravidelnou a nákladnou údržbu. je tedy v takovém případě dobré sáhnout po laminátových deskách?

  Laminátové desky? Ne nutně.

  „Laminátové podlahy mají kratší životnost než ty vinylové“ - to je názor, který má své opodstatnění. Laminátové desky jsou mnohem méně důkladně testovány, na rozdíl od desek vinylových. Laminátové desky jsou testovány z hlediska testu otěruvzdornosti a jejich určuje tzv. třída otěruvzdornosti.

  Tento parametr se určován na základě výsledků tzv. Taberova testu. Spočívá v testování odolnosti povrchu proti otěru. Podstatou tohoto testu je zjištění, po kolika tisících otáčkách obrusného materiálu dojde ke zničení testovaného povrchu. Třída otěruvzdornosti se určuje proporcionálně k počtu otáček - čím více jich je zapotřebí k poškození povrchu, tím vyšší je třída otěruvzdornosti, které dosahují laminátové desky.  A tak třeba desky třídy AC3 musí vydržet více než 2 000 otáček, kdežto v případě AC6 je to až 8 500 otáček. Třída otěruvzdornosti nám neposkytuje příliš informací o pevnosti, které dosahují laminátové desky, jako je tomu v případě LVT desek a třídy použitelnosti. Desky určené do kuchyně musí být velice odolné, protože v kuchyni se nachází srdce celé domácnosti. 

  Krásné podlahové desky do kuchyně

  Vinyl určený do obytných místností vypadá jako skutečné dřevo, díky čemuž vytváří v každé místnosti útulné prostředí. Tyto desky jsou teplé a příjemné na dotyk, na druhou stranu jsou funkční a praktické, jako třeba keramická nebo kamenná dlažba. Pokud hledáte podlahové desky do kuchyně, ověřte si, zda jsou voděodolné, abyste se nemuseli bát, že Vám porouchaná pračka nebo myčka zničí celou podlahu. Vysoce kvalitní vinylová podlaha bude vždy přínosem.  S vinylovými deskami bude každá kuchyň krásná a bude přímo zářit. Desky do kuchyně jsou synonymem pro vinyl. Nové zákazníky přesvědčují k jejich nákupu jejich vlastnosti, díky nimž bude jejich kuchyně přirozeně zářit. Desky do kuchyně, neboli jinak řečeno LVT desky.

  © 2024 ARBITON

  Products added for comparison: 1 POROVNAT Clear