Arbiton

INFORMACJE, PORADY O PANELACH
I PODŁOGACH WINYLOWYCH

Przydatne wskazówki, inspiracje i instrukcje. Wyjaśnimy zawiłości danych technicznych. Odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania.

Co warto wiedzieć temat podłóg i paneli winylowych? Poniżej znajdziesz artykuły przygotowane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Jeśli planujesz remont i chciałbyś dowiedzieć się więcej, pogłębić wiedzę o podłogach, podkładach i innych akcesoriach, dobrze trafiłeś. Jak rozróżnić poszczególne rodzaje paneli winylowych a może gdzie szukać klasy ścieralności AC w panelach? A może interesuje Cię czym są klasy użyteczności i jakie mają znaczenie przy wyborze paneli winylowych.

Tutaj dowiesz się jaką wybrać podłogę dla dziecka z alergią oraz jak stworzyć efektywny system ogrzewania podłogowego.  Czy możemy ułożyć panele w łazience? Kilka lifehack-ów które ułatwią samodzielny montaż. Zapraszamy do lektury.

Mity na temat paneli winylowych

Mity na temat paneli winylowych

Panele winylowe – od czasu ich pojawienia się na polskim rynku pod koniec lat 90. przesy bardzo dużą metamorfozę. To produkt, który dzięki postępowi technologicznemu jest nieustannie udoskonalany. Współczesne panele winylowe z tymi z lat 90. mają wspólną tylko nazwę. Dobry panel winylowy jest odporny na uderzenia i zarysowania. Swoją wytrzymałością nie ustępuje płytkom podłogowym. Jednocześnie jest miły w dotyku i ciepły. To sprawia, że panele winylowe łączą w sobie najepsze cechy gresu oraz naturalnego drewna. Jednak przez lata pojawiło się wiele mitów i półprawd dotyczących paneli winylowych, które chcemy teraz obalić.
Panele winylowe są materiałem kiepskiej jakości

Czytaj więcej »
Najlepsze i najgorsze panele winylowe na rynku

Najlepsze panele winylowe na rynku? Subiektywny ranking

Najnowsze panele winylowe dostępne na rynku to tzw. panele sztywne. Różnią się od poprzednich generacji grubością, twardością, oraz zdecydowanie prostszym montażem. Panele sztywne np. panele winylowe z mineralnym rdzeniem HD Mineral Core mają tą przewagę nad innymi winylami, że dzięki swojej unikatowej konstrukcji są stabilne wymiarowo. Oznacza to, że możemy układać je nawet na powierzchni 200 metrów kw. bez konieczności stosowania dodatkowych dylatacji. Na drugim biegunie mamy panele winylowe typu 2 w 1 – dlaczego według nas to produkt aż tak zły? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej »

Planujesz samodzielny montaż paneli winylowych? Zobacz filmiki poradnikowe.