Arbiton

Nowości podłogowe Arbiton ’21

Pandemia zmieniła nasze prywatne, domowe przestrzenie. Dziś nasze mieszkania nie tylko muszą być oazą spokoju i relaksu. Muszą być jednocześnie biurem, szkołą, a nawet siłownią. Nasze domy muszą być wielofunckyjne, ponieważ spędzamy w nich coraz więcej czasu. W 2020 roku przeprowadziliśmy aż o 30% więcej remontów niż rok wcześniej. Spośród wszystkich prac wykończeniowych aż połowa związana była z wykończeniem podłóg. Dlatego warto poznać najnowsze trendy podłogowe, które pomogą stworzyć nie tylko wnętrze modne, ale przede wszystkim multifunkcyjne, piękne i praktyczne.

Klasyczna jodełka w nieklasycznym wydaniu

Od zeszłego roku w naszych salonach rządzi jodełka. Niegdyś zdobiła ona eleganckie europejskie kamienice i podmiejskie posiadłości. Dziś może zaistnieć w każdym mieszkaniu. Od mniej więcej dwóch lat na targach wnętrz w Mediolanie króluje tzw. jodełka – system układania podłóg pod kątem od 45 stopni względem ściany. Dotychczas to klasyczne rozwiązanie było zarezerwowane wyłącznie dla parkietów i podłóg z desek. Panele winylowe Arbiton z kolekcji Amaron Herringbone są pierwszą w Polsce podłogą winylową z mineralnym rdzeniem przeznaczoną do zamontowania w tzw. „jodełkę”. Udało się ją stworzyć dzięki specjalnym zamkom, które umożliwiają ten specyficzny rodzaj montażu. Podłoga ułożona we wzór jodełki to dostępny sposób na przemycenie do wnętrza luksusu i elegancji – niezależnie od tego, jaki styl aranżacji wybierzemy. To ponadczasowy wzór, który z pewnością nie wyjdzie z mody przez co najmniej następną dekadę. W 2020 roku wzór „w jodełkę” był absolutnym hitem nie tylko wśród architektów, ale także konsumentów. Arbiton Amaron Herringbone od tego roku będzie dostępny w aż pięciu kolorach. Są to nienachalne odcienie dębowe, które sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i rustykalnych nawiązujących do angielskich korzeni „jodełki”. 

Najjaśniejszym odcieniem, który sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych jest Preston Oak, najciemniejszym natomiast bardzo ciepły i naturalny odcień Georgetown. Szczególnie warto zwrócić uwagę na fakt, że kolor Georgetownoraz Yankee pojawia się w tym roku zarówno w kolekcji Herringbone jak w tradycyjnej Amaron Wood. Tym samym architekci wnętrz zyskują unikatową okazję do eksperymentowania w zakresie jednolitych kolorystycznie różnych form podłogowych w jednym wnętrzu. W salonie możemy mieć klasyczną jodełkę, a w sypialni te same kolorystycznie panele ułożone w tradycyjny sposób np. z przesunięciem o 1/3 długości.

Prawdopodobnie najdłuższe panele winylowe

Najnowsza kolekcja paneli winylowych od marki Arbiton – panele winylowe Amaron Superiore to z pewnością jedne z najdłuższych desek winylowych dostępnych w Europie. Mają ponad 180 cm długości dzięki czemu wyglądają bardzo efektownie i naturalnie. 

 Panele pokryte są opatentowaną warstwą Titanium Nano Layer, która zwiększa ich odporność na zarysowania aż o 30%. 

Głęboką fakturę (Natural Synchrone Structure) panele Superiore zawdzięczają technice tłoczenia (EIR), która po raz pierwszy na świecie została wykorzystana przy produkcji paneli winylowych. Daje ona efekt hiper naturalności, który jest wzmocniony przez matowe, eleganckie wykończenie.

Jak wszystkie panele z linii Amaron, kolekcja Superiore jest całkowicie wodoodporna, bardzo cicha i odpowiednia do układania na ogrzewanie podłogowe. Amaron Superiore to kolekcja składająca się z czterech naturalnych odcieni. Zachwyci każdego miłośnika dużych formatów.

Jak zwiększyć wydajność ogrzewania podłogowego?

Zastosowanie odpowiedniego podkładu pozwala na efektywniejsze wykorzystanieogrzewania podłogowego oraz realne oszczędności w domowym budżecie. Oblicz ile możesz zaoszczędzić.

Czytaj więcej